Såssnipa silver

Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver
Såssnipa silver

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SÅSSNIPA med fat, silver/800, gustaviansk stil, dekor av girlander och rosetter, kartuscher på liv och fat föreställande dam- och herrporträtt, spår av invändig förgyllning, Tyskland 1900-talets första hälft, höjd 15, längd 23 cm, vikt 604 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

710162

2019-12-13