Skål silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅLAR på fot med lock, 2 st., snarlika, silver, båtformad, uppsvängda hänklar, lockknopp i form pinjekottar, kant med bandfläta, spår av invändig gravyr, Tyskland 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, höjd 20, längd 27,5 cm, vikt 966 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Ett lock med stötskada vid en kant
710168
2019-12-13