Skål silver

Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver
Skål silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅLAR på fot med lock, 2 st., snarlika, silver, båtformad, uppsvängda hänklar, lockknopp i form pinjekottar, kant med bandfläta, spår av invändig gravyr, Tyskland 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, höjd 20, längd 27,5 cm, vikt 966 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Ett lock med stötskada vid en kant

710168

2019-12-13