Skål med lock silver
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL med lock, silver, båtformad, uppsvängd hänklar, romboid fot, spår av invändig förgyllning, graverad kantdekor, H. Bank, Riga omkring 1900-talets första del, höjd 16, längd 25 cm, vikt 590 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Liv med bortslipad vapendekor (syns invändigt)
710188
2019-12-13