Skål med lock silver

Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver
Skål med lock silver

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅL med lock, silver, båtformad, uppsvängd hänklar, romboid fot, spår av invändig förgyllning, graverad kantdekor, H. Bank, Riga omkring 1900-talets första del, höjd 16, längd 25 cm, vikt 590 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Liv med bortslipad vapendekor (syns invändigt)

710188

2019-12-13