Margrethebägare silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARGRETHEBÄGARE, silver, invändigt förgylld, svenska importstämplar, Axel Salomonsen, Köpenhamn, höjd 9 cm, diameter 10,5 cm, vikt 244 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Botten med årtalsgravyr
710190
2019-12-13