Margrethebägare silver

Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver
Margrethebägare silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARGRETHEBÄGARE, silver, invändigt förgylld, svenska importstämplar, Axel Salomonsen, Köpenhamn, höjd 9 cm, diameter 10,5 cm, vikt 244 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Botten med årtalsgravyr

710190

2019-12-13