Gräddkanna silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRÄDDKANNA, silver, senempire, invändigt förgylld, fotavslut i form av rocailler, Stockholm 1800-talets första hälft, otydliga stämplar, höjd 14 cm, vikt 248 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mynning med bucklor
710218
2019-12-13