Gräddkanna silver

Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GRÄDDKANNA, silver, senempire, invändigt förgylld, fotavslut i form av rocailler, Stockholm 1800-talets första hälft, otydliga stämplar, höjd 14 cm, vikt 248 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mynning med bucklor

710218

2019-12-13