Chokladkanna silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHOKLADKANNA, silver, invändigt förgylld, svarvat träskaft, lockknopp i form av pinjekotte, festonger, lagerkrans, stämplad Georges Falkenberg, Paris, Louis XV-stil, 1900-talets början, höjd 20 cm, totalvikt 549 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Mindre bucklor
710296
2019-12-13