Chokladkanna silver

Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver
Chokladkanna silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHOKLADKANNA, silver, invändigt förgylld, svarvat träskaft, lockknopp i form av pinjekotte, festonger, lagerkrans, stämplad Georges Falkenberg, Paris, Louis XV-stil, 1900-talets början, höjd 20 cm, totalvikt 549 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Mindre bucklor

710296

2019-12-13