Såssnipor silver

Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver
Såssnipor silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

SÅSSNIPOR, 2 st., silver/sterlingsilver, rokokostil, fotavslutningar i form av rocailler och snäckor, Tyskland, med svenska importstämplar resp. London 1900-tal, höjd 11, längd 15 cm, totalvikt 484 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Kuntoraportti

710453

Päivämäärä:

2019-12-13