Såssnipor silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
2 500 SEK
Kuvaus
SÅSSNIPOR, 2 st., silver/sterlingsilver, rokokostil, fotavslutningar i form av rocailler och snäckor, Tyskland, med svenska importstämplar resp. London 1900-tal, höjd 11, längd 15 cm, totalvikt 484 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Kuntoraportti
710453
Päivämäärä:
2019-12-13