Korintisk aryballos

Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos
Korintisk aryballos

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARYBALLOS, Korint, (tidigt 500-tal f Kr) dekor av harpya och anka, glaserat lergods, höjd ca 12 cm

Lagningar, slitage

710471

2019-12-13