Skåp Dalarna
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, Dalarna, polykromt bemålat med kurbits, daterat 1821, invändigt med hyllplan, höjd ca 198, 91x48 cm, nyckel finns
Slitage, färgbortfall, skadat gångjärn
710473
2019-12-06