Carabosses vagn Kungliga Operan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
DRAGVAGN, den onda fen Carabosses vagn från baletten Törnrosa, med premiär 1985 på Kungliga Operan.
Scenografi David Walker och koreograf Beryl Grey.
Höjd ca 143, längd ca 272 cm
PROVENIENS: Kungliga Operan, Stockholm
Slitage och skador
710553
2019-12-05