Gunnel Sahlin "Amazon" glasservis

Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin
Gunnel Sahlin

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNEL SAHLIN, (född 1954), 20 dlr, delar av glasservis "Amazon, för Kosta Boda, blåsig glasmassa, bestående av: 16 st vinglas med färger lila, grönt, gult samt blått, lila samt gröna med frostad glas, 4 snapsglas varav två orangea, en gul samt en blå, de med frostad gröna kupor signerade Kosta Boda G.Sahlin 99272, höjder 18 resp. 10 cm

Smärre slitage, smuts

710571

2019-12-05