Bestick Wiwen Nilsson

Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson
Bestick Wiwen Nilsson

Klubbat för:

68 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

WIWEN NILSSON, bestickservis, 77 dlr, sterlingsilver, Lund, 1940-tal, bestående av, 12 matgafflar (längd 19,5 cm) 12 matsskedar (längd 19 cm), 12 matknivar (längd 21,5 cm), 12 bordsskedar (längd 17 cm), 12 bordsgafflar (längd 17 cm), 12 kaffeskedar (längd 12 cm), smörknivar 1 par, ostkniv, såsslev, soppslev

Slitage

710620

2019-12-06