Bestick Wiwen Nilsson
Klubbat för:
68 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
WIWEN NILSSON, bestickservis, 77 dlr, sterlingsilver, Lund, 1940-tal, bestående av, 12 matgafflar (längd 19,5 cm) 12 matsskedar (längd 19 cm), 12 matknivar (längd 21,5 cm), 12 bordsskedar (längd 17 cm), 12 bordsgafflar (längd 17 cm), 12 kaffeskedar (längd 12 cm), smörknivar 1 par, ostkniv, såsslev, soppslev
Slitage
710620
2019-12-06