Bajonett Argentina
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
800 SEK
BAJONETT, Argentina, M/1891, för Armén, bladet märkt "Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen" och på andra sidan "Modelo Argentino 1891" , tillverkad i Tyskland för argentinska arméns Mauser gevär, serienummer N4663 samt märkt D med X i, parerskydd märkt med symbol, handtag i aluminium, inkluderar balja märkt, RA & B6332, bladet är ca 40 cm
Bruksslitage smuts och repor, bladet i gott skick
710695
2019-12-07