Bajonett Argentina

Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina
Bajonett Argentina

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

800 SEK

BAJONETT, Argentina, M/1891, för Armén, bladet märkt "Weyersberg Kirschbaum & Co Solingen" och på andra sidan "Modelo Argentino 1891" , tillverkad i Tyskland för argentinska arméns Mauser gevär, serienummer N4663 samt märkt D med X i, parerskydd märkt med symbol, handtag i aluminium, inkluderar balja märkt, RA & B6332, bladet är ca 40 cm

Bruksslitage smuts och repor, bladet i gott skick

710695

2019-12-07