Perukstockar Kina 1900-tal

Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal
Perukstockar Kina 1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PERUKSTOCKAR, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, hexagonal form, dekor av figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med märke, höjd ca 29 cm

Krackeleringar, glasyrsprickor

710767

2019-12-07