Kunglig dansk servisdelar Musselmalet halvblond
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, 24 dlr, servisdelar, halvblond, 4 djupa tallrikar 1/566 varav 2 andra sort, 1 djup tallrik 1/565 2a sort, 7 mattallrikar modellnr 1/177 3e sort, fat 1/582 2a sort, skål modellnr 579 2a sort, uppläggningsfat 1/641 2a sort, skål på fot modellnr 1/513-514 2a sort, 3 mindre fat modellnr 1/530 2a sort, såsterrine modellnr 1/590 2a sort, kanna modellnr 1/722 2a sort, sockerskål modellnr 1/720 2a sort
1 tallrik 1/566 naggar, skål 579 nagg, såsterrine 1/590 med lagning, kanna 1/722 saknar propp, sockerskål 1/720 saknar lock, 2 lock 1/506 samt 1/1003 medföljer
710808
2019-12-17