Ljusstakar 1800-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, sannolikt Frankrike, förgylld brons, dekor av bevingade putti, rakt konande skaft med kannelyrer på trepassfot med tassfötter, lösa ljusmanschetter, ca 39,5 cm
Smärre slitage, senare äldre manschetter
710980
2019-12-06