Ljusstakar brons

Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons
Ljusstakar brons

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 18/1900-tal, förgylld och delvis patinerad brons, dekor av karyatider, rakt konande fasetterande skaft, lösa manschetter, höjd ca 26,5 cm

Smärre slitage, möjligen senare ljuspipor

711016

2019-12-07