Sven Olson dosa med silverfattning

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SVEN OLSON (Ängelholm 1797-1813): Dosa med lock, silver och kaurisnäcka, stämplad 1799, lock invändigt förgylld

Bristningar, utsida med monogram, bucklor

711033

2019-12-08