Axel Borg oljemålning julhälsning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL BORG (1847-1916): "En god jul", olja på pannå, signerad a tergo, ca 13x9 cm
PROVENIENS: Tillställd Hjalmar Branting med en tillönskan om en "gaskig jul", senare gåva till bankman Carl Persson 1947
Hål, färgbortfall
711052
2019-12-08