Axel Borg oljemålning julhälsning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL BORG (1847-1916): "En god jul", olja på pannå, signerad a tergo, ca 13x9 cm

PROVENIENS: Tillställd Hjalmar Branting med en tillönskan om en "gaskig jul", senare gåva till bankman Carl Persson 1947

Hål, färgbortfall

711052

2019-12-08