Glas 1900-talets mitt

Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt
Glas 1900-talets mitt

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLAS, 6 st, 1900-talets mitt, delvis märkta Egritto, olikfärgat glas, graverad och delvis förgylld samt bemålad dekor i emaljfärger av kvinnofigurer med historisk klädsel, fot i klarglas med spiralvridet ben, höjd ca 20 cm

711107

2019-12-08