Linneservietter 1800-tal

Linneservietter 1800-tal
Linneservietter 1800-tal
Linneservietter 1800-tal
Linneservietter 1800-tal
Linneservietter 1800-tal
Linneservietter 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERVETTER, 22 st, 1800-talets fjärde kvartal, linnedamast, mönster av strödda blommor, bård av växtlighet och blommor, broderad märkning (TS) och numrering i korsstygn, ca 100x100 cm

Ingår i temaauktionen Silver och det dukade bordet

Åldersslitage, en del äldre lagningar

711165

2019-12-13