Dockhuvud och docka
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JD KESTNER BISKVI FLICKDOCKHUVUD, 1910-20-tal, huvud märkt "6½ Made in Germany, JDK, 249, 7½", insatta blå blundögon, öppen mun med fyra tänder, blond mohairperuk, höjd ca 13 cm, en flickdocka av senare tillverkning från Köning & Wernicke medföljer, längd ca 47 cm
PROVENIENS: Stopalo
711174
2019-12-14