Dockhuvud och docka

Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka
Dockhuvud och docka

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JD KESTNER BISKVI FLICKDOCKHUVUD, 1910-20-tal, huvud märkt "6½ Made in Germany, JDK, 249, 7½", insatta blå blundögon, öppen mun med fyra tänder, blond mohairperuk, höjd ca 13 cm, en flickdocka av senare tillverkning från Köning & Wernicke medföljer, längd ca 47 cm
PROVENIENS: Stopalo

711174

2019-12-14