Slaglåspistol
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGLÅSPISTOL, svensk, m/1820-57, Carl Gustafs stad, flankör, nummrerade 332, märkt HS No 29, sannolikt för Hvetlanda Sqvadron, längd ca 42,5 cm
Slitage, mindre stockskador, håller ej spänn samt med skadad nippel, kompletterade skruvar
711256
2019-12-12