Terrin Kina 1800-tal

Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal
Terrin Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TERRIN, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 37 cm

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Locket med lagning, nagg

711278

2019-12-13