Porslin Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, BÄRTALLRIKAR, 10 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 16-23 cm
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Nagg, sprickor, en tallrik och en bärtallrik lagade (varit i två delar)
711292
2019-12-13