Kai Kristiansen FM hyllsystem
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KAI KRISTIANSEN, FM hyllsystem, 1900-talets andra hälft, fanerat i riopalisander (Dalbergia Nigra), bestående av: 1 barskåp med lås och nyckel, 1 skåp med skjutdörrar, 1 skåp med skjutdörrar i glas, 13 hyllplan D ca 18 cm, 8 hyllplan D ca 24 cm, 3 hyllplan D ca 28 cm, 2 hyllplan D ca 32 cm, 1 hyllplan D ca 40 cm, 2 tidningshyllor D ca 30, 13 skenor i aluminium L ca 113-250 cm, bredd per modul ca 85,5 cm, höjd per skåp ca 36 cm, djup av skåp ca 32 cm, 3 st hyllplan i teakfanér medföljer
CITES intyg giltigt inom EU medföljer
Skador: Slitage, märken och repor, ett hyllplan saknar del av gavel
Nyckel avhämtas i reception
711301
2019-12-11