Kai Kristiansen FM hyllsystem

Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem
Kai Kristiansen FM hyllsystem

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KAI KRISTIANSEN, FM hyllsystem, 1900-talets andra hälft, fanerat i riopalisander (Dalbergia Nigra), bestående av: 1 barskåp med lås och nyckel, 1 skåp med skjutdörrar, 1 skåp med skjutdörrar i glas, 13 hyllplan D ca 18 cm, 8 hyllplan D ca 24 cm, 3 hyllplan D ca 28 cm, 2 hyllplan D ca 32 cm, 1 hyllplan D ca 40 cm, 2 tidningshyllor D ca 30, 13 skenor i aluminium L ca 113-250 cm, bredd per modul ca 85,5 cm, höjd per skåp ca 36 cm, djup av skåp ca 32 cm, 3 st hyllplan i teakfanér medföljer

CITES intyg giltigt inom EU medföljer

Skador: Slitage, märken och repor, ett hyllplan saknar del av gavel
Nyckel avhämtas i reception

711301

2019-12-11