Henrik Nourin bägare silver

Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver
Henrik Nourin bägare silver

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

HENRIK NOURIN (mästare i Norrköping 1730-1774), bägare, silver, Stämplad HN, Norrköping 1744, graverad dekor, godronnerad fotring, höjd 9 cm, vikt ca 55 g

Slitage och mindre bucklor

711339

2019-12-08