Ljuskrona
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, Italien, 1900-talets första hälft, 5 ljusarmar, stomme i bronserad metall, prismor i form av blommor i färgat och klarglas, trädda glaspärlor på armarna, höjd (utan kedja) ca 50, diameter 36 cm
Ingår i temaauktionen "God Jul"
Bruks och åldersrelaterat slitage
711366
2019-12-08