Bertil Vallien ljuslyktor samt glasskulptur 3 dlr

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BERTIL VALLIEN (född 1938), 2+1, ljuslyktor samt skulptur, glas, ljuslyktor ur serien ´´Starlight´´, Kosta Boda, signerade Bertil Vallien och numrerade 7090644 samt skulpur signerad och numrerad 7091144, etikettmärkta, höjd ca 14 resp. ca 15 cm inkl. sockel

Slitage, en av ljuslyktorna med nagg

711403

2019-12-10