Paul Aichele, efter bordslampa brons

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 500 SEK

PAUL AICHELE (1859-1910), efter, bordslampa i form av kvinna med fackla, 1900-talets första hälft, patinerad brons, signerad i godset, kupa i blästrat glas i form av eld, höjd ca 75 cm

Bruksslitage, borrhål vid sockel, SAV garanterar ej funktionen,

711423

2019-12-11