Schneider vaser Frankrike 1920-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SCHNEIDER, vaser 2 st., Frankrike 1920-tal, melerad glasmassa i lila, violett och gult respektive orange och grått, fötter i lila glasmassa, en vas signerad Schneider, höjd 10 och 12,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

711474

2019-12-09