Flintlåspistol amerikansk

Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk
Flintlåspistol amerikansk

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, amerikansk m/1836, låsblecket märkt A. ... MILBURY. MS., laddstock i hank, järnbeslag, besiktningsstämpel på pipan och stock, kaliber ca 13,9 mm, längd ca 35,5 cm

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction

Slitage, pipa med korrision, stocklagningar, skurv saknas

711475

2019-12-15