Flintlåspistol amerikansk
Klubbat för:
4 000 SEK
5 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, amerikansk m/1836, låsblecket märkt A. ... MILBURY. MS., laddstock i hank, järnbeslag, besiktningsstämpel på pipan och stock, kaliber ca 13,9 mm, längd ca 35,5 cm
Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman´s Auction
Slitage, pipa med korrision, stocklagningar, skurv saknas
711475
2019-12-15