Rörstrand "Agda" kaffeservis

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, (22 dlr) "Agda", delar av kaffeservis, 1900-talets mitt, benporslin, bestående av 10 koppar m. fat, 10 assietter, gräddkanna, sockerskål, assietternas diameter 17 cm

Smärre bruksslitage, ena koppen med genomgående krackelyr i botten

711477

2019-12-10