Sven Palmqvist, vas Orrefors 1968, Kraka

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SVEN PALMQVIST, vas, Orrefors 1968, Kraka, dekor av brynjeliknande nätmönster i blått mot gultonad fond, signerad ORREFORS Kraka Nr 481 Sven Palmqvist, höjd 23 cm

Ingår i temaauktion Modern Keramik och Kontsglas

Mycket obetydlig nagg på fotringen

711613

2019-12-09