Sven Palmqvist, vas Orrefors 1968, Kraka
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, Orrefors 1968, Kraka, dekor av brynjeliknande nätmönster i blått mot gultonad fond, signerad ORREFORS Kraka Nr 481 Sven Palmqvist, höjd 23 cm
Ingår i temaauktion Modern Keramik och Kontsglas
Mycket obetydlig nagg på fotringen
711613
2019-12-09