Figurin 1800-tal

Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal
Figurin 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FIGURIN, 1800-talets slut, patinerad lergods, föreställande krönt kvinna med svärd och örn, I godset märkt RU 187(?) deposé, höjd ca 58 cm

Sockel med nagg

711757

2019-12-10