Gunnar Nylund gumsehuvud

Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud
Gunnar Nylund gumsehuvud

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GUNNAR NYLUND, skulptur, Rörstrand 1940-tal, stengods, i form av gumsehuvud, grå och vit glasyr, signerad R SWEDEN GN 33/200, utförd i maximalt 200 exemplar, höjd inklusive eksockel 34,5 cm

Ingår i temaauktion Modern Keramik och Konstglas

711761

2019-12-09