Dosor samt hänge silver

Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver
Dosor samt hänge silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA, silver, Moskva 1860-tal, graverad dekor, SNUSDOSA, silver, möjligen Ryssland, niello, svensk importstämpel, HÄNGE, religöst skyddshelgon, förgyllt silver, probör Ivan Sergeyevich Lebedkin, 6,5x4 resp. 9x4,5 cm, vikt 199 g

711827

2019-12-09