Såsskål silver firma Möllenborg
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÅSSKÅL på fat, silver, senempire, 2-delad, Gustaf Möllenborg Feron, Stockholm 1851, invändigt förgylld, konturerat brätte, höjd 10 cm, vikt 453 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Bruksslitage
711847
2019-12-13