Skål Ystad metall
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YSTAD METALL, möjligen ANNA PETRUS, skål på fot, Ystad Metall, brons, med sjöjungfru som håller upp skålen, märkt "Ystad Brons Sweden", höjd 26, skålens diameter 29 cm
Dedikation, ena foten saknas, repor, smärre slitage
711922
2019-12-09