Ostindia Rörstrand
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SERVIS, mat, te och kaffe, "Ostindia", Rörstrand, ca 126 delar, bestående av: 12 kuverttallrikar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 10 mindre djupa tallrikar, 12 assietter, 5 skålar,
lampett, 6 efterrättsskålar, 2+1 ljusstakar, 2 sockerskålar, 4 askfat, 2 tillbringare, terrin med lock, 2 uppläggningsfat, 10 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, 1 tekanna, 1 kaffekanna, 4 äggkoppar, 3 ströare, 2 smörhundar, såssnipa
72+54
Slitage, nagg förekommer
712017
2019-12-09