Byrå senbarock 1700-talets första hälft

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BYRÅ, 1700-tal, senbarock, fanerad i valnöt och rot, brännförgyllda mässingsbeslag, inläggningar av friser och fält, tre lådor, volutformade ben, höjd ca 80, 110x64 cm, nyckel finns

Slitage, fanerlagningar, sprickor

712021

2019-12-09