Byrå senbarock 1700-talets första hälft
2019-12-09
712021
| Klubbat belopp | 7 000 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
BYRÅ, 1700-tal, senbarock, fanerad i valnöt och rot, brännförgyllda mässingsbeslag, inläggningar av friser och fält, tre lådor, volutformade ben, höjd ca 80, 110x64 cm, nyckel finns
Slitage, fanerlagningar, sprickor