Byrå senbarock 1700-talets första hälft
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, 1700-tal, senbarock, fanerad i valnöt och rot, brännförgyllda mässingsbeslag, inläggningar av friser och fält, tre lådor, volutformade ben, höjd ca 80, 110x64 cm, nyckel finns
Slitage, fanerlagningar, sprickor
712021
2019-12-09