Bordspendyl parisarbete 1800-talets mitt
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPENDYL, parisarbete, omkring 1800-talets mitt, Restauration, märkt à Paris, matterad förgylld brons, sockel med marmorskiva, emaljerad urtavla med romerska siffror, nyckel samt pendel medföljer, höjd ca 47, längd 39 cm
Urtavla med skador, glas saknas, sockel med nagg
SAV garanterar ej funktion
712029
2019-12-16