Kandelabrar
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, blandstil, 1800-talets mitt, 4 ljuspipor, på socklarna figurer i form av jägare samt kvinna med fiskar, patinerad zink samt manschetter i förgylld brons, höjd ca 56 cm
Kandelabern med jägaren lagad i botten, den andra med avbrutet dekorelemnt strax ovanför kvinnofiguren, bruks och åldersrelaterat slitage
712063
2019-12-10